CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA


Sorin Joghiu
Instructor – 6 Dan

Sala: BRĂILA, str. Ştefan cel Mare nr. 164
Telefon de contact: 0745-074951
Program : Luni: Copii: 17.00 – 18.00, Adulţi: 16.30 – 20.00
                Marti: Copii şi Adulţi: 16.30 – 20.00
                Joi: Copii şi Adulţi: 16.30 – 20.00

Website: www.aikidobraila.ro
Istoric
Clubul Sportiv de Aikido din Brăila funcţionează sub această titulatură din luna aprilie 2002, preluând toţi membrii Secţiei Brăila a Clubului Aikirom Bucureşti. Astfel, în oraş se practică această artă marţială din 1997. Sălile în care s-au ţinut antrenamente sunt: Sala de aerobic a Băii Moderne, Sala de sport a Şcolii Generale nr. 11, Sala de lupte a Liceului cu Program Sportiv, Sala de educaţie fizică a Colegiului Naţional Nicolae Bălcescu, Sala de educaţie fizică a Liceului Teoretic Nicolae Iorga, Sala de educaţie fizică a Colegiului Naţional G.M. Murgoci.

În prezent, antrenamentele se desfăşoară într-un imobil special construit, în scopul practicării artelor marţiale, situat pe strada Ştefan cel Mare nr. 164.

Date de identificare
-Certificat de identitate sportivă nr. BR/A2/00823/2002;
-Registru special MTS nr.1046;
-Aviz de constituire şi autorizaţia de funcţionare a Ministerului Tineretului si Sportului nr. 1522 din 04.11.2002.

Premii






2017

 CNKA (Bucureşti - 24 iunie)

 

Cupa 1 iunie (Bucureşti - 27 mai)

CUPA 1 IUNIE - BUCUREŞTI 2017 - CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA -

 Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Galaţi - ... )

2016

Turneul Naţional de Randori - REZULTAT FINAL 2016 

Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Bucureşti - 17 septembrie)

Turneul Naţional de Randori - Etapa Tanto - (Constanţa - 11 august)

  Campionatul Naţional de Kata cu Arme (Bucureşti - 2 iulie)

  Cupa 1 iunie (Galaţi - 28 mai)

CUPA 1 IUNIE - GALAŢI 2016 - CLUBUL SPORTIV DE AIKIDO BRAILA - 

2015

(datele urmează a fi completate)

2014

Locul 1 si medalia de aur, categoria C1: Constantin David

  

2013

Locul 2 - CATEGORIA KADETI 2- TATU CRISTIAN - 8 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA JUNIORI 1 - CAMINSCHI ALEXANDRU -  - 6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 1 - CATEGORIA JUNIORI 2 - STROE STEFAN - 10 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 2 - CATEGORIA JUNIORI 2- SERBAN GABRIEL - 8 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA JUNIORI 2-  BUCIOC MARIAN -  6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 4 – CATEGORIA JUNIORI 2- ROSCHI MIHAI ALEX. – 4 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 2 - CATEGORIA SENIORI 3-  CHIRCA MARIUS -8puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
Locul 3 - CATEGORIA SENIORI 3-  ROSCHI CLAUDIU -  6 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)
CATEGORIA SENIORI 3 - RADULESCU CATALIN –  2 puncte - TNR 2013 (23 noiembrie 2013)

 2012

2011

2010

2009

2007

 

2006

2005

2004

2001

 1999